לומדים ערבית | שיח

לומדים ערבית

לומדים ערבית – איך ניתן גם להשיג את המטרה וגם ליהנות מהדרך?
יכול להיות שהפעם האחרונה בה למדתם שפה, הייתה בבית ספר ואולי גם יש לכם זיכרונות פחות טובים מאותה החוויה – אולי לא באמת רציתם ללמוד באותם הימים והעדפתם לעשות דברים אחרים (לבלות עם חברים), אולי צורת הלימוד של המורה לא אפשרה לכם להפנים את החומר הנלמד ויש עוד כאמור, סיבות רבות בגינן אולי הזיכרונות האחרונים שלכם מלימודי שפה הם לא ממש טובים. אבל אם עכשיו, שאתם קצת יותר בוגרים או שיש לכם מטרות ברורות יותר, קיבלתם החלטה שזהו זה, לומדים ערבית. חשוב שבחרו בצורה מוקפדת את המקום בו תעשו את זה ועל ידי כך תבטיחו לעצמכם חוויה מתקנת וגם תשיגו את כל המטרות בגינם אתם תרים אחר מסגרת של לימודי ערבית.

מתחילים מה"מתחילים"
יכול להיות שבמסגרת שיעורי הערבית בבית הספר, הפנמתם כמה מילים, אולי אתם יודעים גם כמה משפטים דוגמת: "סבאח אל נור יא מועלימה". אבל סביר להניח שאתם מבינים שהיכרות עם 4 או 5 מילים ו-2 משפטים, עדיין מצריכה מכם להתחיל את לימודי השפה מההתחלה – וההתחלה היא בקורס מתחילים. קורס מתחילים, יאפשר לכם ללמוד מילים בסיסיות ושימושיות בשפה, לימוד אותיות בערבית ובעצם לימוד של השפה מההתחלה.

אז גם אם אתם מלאי מוטיבציה וגם אם החלטתם שאתם לומדים ערבית בצורה מעמיקה, חשוב שתהיו סבלניים ותבינו שהשלבים הראשונים כוללים לימוד אותיות בערבית למתחילים ולאט לאט מתקדמים עד שמגיעים לרמת הידע המבוקשת – מאוד יכול להיות שתגיעו למסקנה שקורס המתחילים הוא לא מספק עבורכם מבחינת רמת הידע אליה אתם שואפים להגיע ותחליטו להמשיך גם לקורסים מתקדמים יותר.

 כשהציפיות מתממשות
במידה וערבית היא לא שפת האם שלכם, אזי, רוב הסיכויים שאינכם שולטים בשפה. אומנם יכול להיות שאתם כבר אחרי השלב של לימוד אותיות בערבית, אבל בכדי לשלוט בשפה, עוד צפויה לכם דרך – דרך שיכולה להיות אגב, מאוד מהנה ונעימה. אם החלטתם שאתם לומדים ערבית מתוך רצון להשיג מטרה מסוימת – לדוגמא, קבלה למקום עבודה. קחו בחשבון שאחרי קורס המתחילים ואחרי שתסיימו את התהליך של לימוד אותיות בערבית למתחילים, יגיע גם קורס ביניים ולאחריו קורס מתקדמים, שרק בסיומו, כנראה שתרגישו שהשליטה שלכם בשפה הינה מספיקה ועונה על הדרישות בגינן פניתם ללימודים מלכתחילה.

כל שיעור בערבית לא רק שיקרב אתכם עוד צעד לקראת המטרה, אלא אתם גם עתידים לגלות שהוא מהווה כחוויה מרתקת ומהנה – אומנם המטרה חשובה, אך גם לדרך להשגתה, יש תפקיד שהוא לעיתים לא פחות חשוב. וברגע שתגיעו אל היעד ותרגישו שאתם שולטים בשפה, מדובר בתחושת סיפוק אדירה – וזאת כמובן, לצד העובדה שהיכרות מעמיקה עם השפה טומנת בחובה עוד שורה של יתרונות רבים אותם אתם עתידים לגלות בהמשך. כאמור, בכדי שכל הדברים הללו אכן יקרו, זכרו להקפיד ולבחור את המסגרת הנכונה בה תמצאו את עצמכם לומדים ערבית – אתם כבר לא תלמידים בבית ספר, יש לכם את האפשרות להחליט היכן תלמדו ומי ילמד אתכם.

אז החלטתם שזהו, אתם לומדים ערבית. אם אתם מעוניינים במסגרת מקצועית ואיכותית אשר תאפשר לכם גם ללמוד את השפה המדוברת וגם ליהנות מחוויה נעימה ומיוחדת – מרכז שיח בירושלים זה בדיוק המקום בעבורכם. במרכז מוצעים עבורכם קורסים ברמות שונות – בהתאם לדרישותיכם ולרמת הידע שלכם בשפה. תכניות הלימוד של הקורסים, מותאמים לדרישות ולצרכי התלמידים, כך שכל שיעור בערבית בו תהיו נוכחים, יקרב אתכם עוד צעד נוסף להשגת המטרה בגינה אתם לומדים ערבית.
 
 
טלפון
072-33-80-449
כתובת
מוריס פישר 20. ירושלים.
עקבו אחרינו
לשיחת ייעוץ
השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם