לימודי ערבית מדוברת | שיח

לימודי ערבית מדוברת

לימודי ערבית מדוברת – היתרונות הרבים הטמונים בהבנת השפה
רוב האנשים אשר מעוניינים בלימודי ערבית, יעדיפו דווקא מסגרת של לימודי ערבית מדוברת על פני מסגרת של לימודי ערבית ספרותית. הסיבה לכך טמונה בעובדה, שהמטרה בגינה רוב האנשים פונים ללימודי ערבית, היא בכדי לדעת לדבר את השפה – בין אם ברמה בסיסית ובין אם בצורה שוטפת וקולחת – מהסיבה הזאת, הכתובת המתאימה להשגת המטרה תהיה במסגרת של לימוד ערבית מדוברת.

הרצון או הצורך ללמוד ערבית מדוברת, יכול להעלות אצל חתכים שונים באוכלוסייה ממגוון רחב של סיבות – אלו יכולים להיות צעירים לפני גיוס, אשר יבקשו להשתלב בתפקידים בצבא, אשר דורשים שליטה טובה בשפה הערבית. אלו יכולים להיות סטודנטים או אנשים בוגרים יותר אשר ידע והבנה של השפה המדוברת אולי יהווה חלק מדרישות מקום העבודה שלהם או מקום העבודה בו הם מעוניינים להשתלב. אלו גם יכולים להיות אנשים בגילאים אחרים, אשר רוצים לדעת את השפה, בכדי שיהיה להם את היכולת לתקשר עם דוברי השפה – הרי מדובר בשפה אשר מדוברת בקרב חתך גדול מתושבי המדינה.

ערבית מדוברת – למה חשוב לדעת את השפה?
אז נכון שההחלטה אם לפנות למסגרת לימוד ערבית מדוברת (או כל מסגרת לימוד אחרת), היא החלטה אינדיבידואלית, הנובעת משיקולים רבים שיש לכל אחד מאתנו – כמו זמן, כסף ועד כמה חשוב לנו לדעת את השפה. יחד עם זאת לימודי ערבית מדוברת, הבנת השפה ויכולת לדבר בה, יכולים לתרום לנו במספר רב של מישורים ולכן הם כל כך מומלצים.

ראשית כל, אנחנו חיים במדינה, בה אנשים רבים הינם דוברי ערבית – ולא כולם גם דוברי עברית רהוטה. אתם אף פעם לא יכולים באמת לדעת מתי תפגשו באותם אנשים ואולי אף תזדקקו לעזרתם ובכל מקרה, היכולת לתקשר איתם יכולה להתגלות כחשובה או מועילה. מכיוון שהשפה הערבית כל כך מדוברת בישראל, מקומות עבודה רבים מעניקים יתרון למועמדים בעלי שליטה בשפה – קחו לדוגמא, עבודה במוקד שירות לקוחות או אפילו בחנות הממוקמת בעיר מעורבת כמו ירושלים – מאוד יכול להיות שבמסגרת העבודה הזאת יצא לכם לדבר גם עם דוברי ערבית אשר אינם בהכרח שולטים בצורה חלקה בשפה העברית.

אם אתם מתכננים טיול למדינות כמו ירדן או מרוקו – הבנת השפה הערבית ויכולת לתקשר באמצעותה יקל עליכם בצורה משמעותית – רוב תושבי המדינות הללו אינם דוברי אנגלית רהוטה ולכן, אם תרצו להיעזר בהם בכדי לדעת איך להגיע ליעד מסוים או עבור כל מטרה אחרת – במקרים רבים תוכלו לעשות זאת רק אם תדעו לדבר איתם בשפתם – ואלו הם רק חלק מההטבות המגיעים עם לימודי ערבית מדוברת.

כאמור, לימודי ערבית מדוברת טומנים בחובם יתרונות רבים ומתאימים עבור כולם. כל מה שצריך לעשות, זה פשוט למצוא את מסגרת הלימוד המתאימה ולהירשם לקורס המתאים עבורכם ביותר – מתחילים, רמת ביניים או מתקדמים – בהתאם לרמת השליטה שלכם בשפה. סביר להניח שמהר מאוד תגלו ותיהנו מאותם היתרונות הטמונים בידיעת השפה ובהיכרות עמה.

אם גם אתם מעוניינים במסגרת לימודי ערבית מדוברת ומבקשים, גם להשיג את מטרתכם שתהיה בדרך כלל: הרחבת אוצר המילים, הבנת השפה והיכרות איתה במידה כזאת או אחרת וגם ליהנות מחוויה מהנה ומרתקת – אין ספק שמרכז שיח בירושלים הוא המקום עבורכם. במרכז מוצעים קורסים של ערבית מדוברת ברמות שונות ועוד מגוון רחב של אפשרויות לימודי ערבית מדוברת, המותאמות לדרישות ולצרכים הפרטניים של התלמידים.  מרכז שיח הוא ללא ספק המקום הנכון בירושלים ללמוד ערבית מדוברת. 
 
 
טלפון
072-33-80-449
כתובת
מוריס פישר 20. ירושלים.
עקבו אחרינו
לשיחת ייעוץ
השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם