לימוד ערבית ספרותית | שיח

לימוד ערבית ספרותית


לימוד ערבית ספרותית – ההבדלים בין ערבית ספרותית לערבית מדוברת
רבים מהאנשים אשר מבקשים להצטרף למסגרת של לימודי ערבית, ימצאו את עצמם מתלבטים בין לימוד ערבית ספרותית לבין שיעורים בערבית מדוברת. מדובר בקורסים שונים, אשר כל אחד טומן בחובו את היתרונות שלו ולכן, אותם המתלבטים יצטרכו לשאול את עצמם שאלות כגון: מהי המטרה בגינה הם פונים למסגרת שיעורי ערבית, מה חשוב להם לדעת או להכיר בשפה ולמה הם מתחברים יותר – התשובות לשאלות הללו יסייעו בקבלת ההחלטה המתאימה.

הערבית הספרותית היא בעצם השפה האחידה בין כל המדינות דוברות הערבית והערבית המדוברת, בעצם נוצרה מתוך הערבית הספרותית. אנשים מתקשרים ביום יום בדיבור של ערבית מדוברת – כאשר הלהגים הערביים משתנים בין מדינה למדינה – אך מי ששולט בערבית מדוברת, ידע להבין את השפה גם אם היא תדובר בלהג שהוא אינו מכיר או רגיל אליו. בערבית הספרותית נעשה היום שימוש יותר בלשון הכתובה ובאמצעי התקשורת ולא על בסיס יומיומי. ההיכרות עם ההבדלים בין שני הסוגים של השפה, יכולים לסייע לכם לקבל החלטה האם לפנות למסגרת לימוד ערבית ספרותית או להעדיף דווקא שיעורי ערבית מדוברת.

שיעורים בערבית – שיקולים נוספים אשר ישפיעו על הבחירה
כיום, רוב האנשים אשר פונים ללימודי ערבית מעדיפים דווקא ללמוד ערבית מדוברת על פני לימוד ערבית ספרותית. כאשר, אנשים אשר בכל זאת פונים למסגרת לימוד ערבית ספרותית, עושים זאת מסיבות פרטניות – כגון, דרישות של מקום עבודה, מחויבויות אקדמיות וכן הלאה.. מכיוון שהסיבה העיקרית בגינה אנשים בישראל פונים למסגרות המציעות שיעורים בערבית, היא במטרה לדעת להבין ולדבר את השפה, אזי לימודים של ערבית מדוברת יתאימו יותר – דוברי ערבית לא מדברים בינם ובין עצמם בערבית ספרותית אלא בערבית המדוברת. חשוב לציין, שיש כמובן קווים מגבילים בין 2 סוגי השפה – כך שמי שלדוגמא, ידע לדבר ערבית ספרותית בצורה שוטפת, סביר להניח שהוא גם יצליח להבין את השפה המדוברת – מה שכן, לא בטוח שדוברי ערבית שהוא ייצור איתם שיחה, בהכרח יבינו את כל מה שהוא אומר.

לפעמים הכול תלוי במסגרת הלימוד
אם הבנתם לעומק את ההבדלים בין הערבית הספרותית למדוברת, סביר להניח שיהיה לכם הרבה יותר קל לקבל את ההחלטה האם לבחור במסגרת לימוד ערבית ספרותית או להעדיף דווקא קורס לערבית מדוברת. יחד עם זאת, ישנם שיקולים נוספים שכדאי לכם לקחת בחשבון בקבלת ההחלטה ובבחירת הקורס.
לדוגמא, אם בכל זאת החלטת שמסגרת לימוד ערבית ספרותית תענה בצורה טובה יותר על המטרות שלכם – חשוב שתשימו דגש על בחירת מסגרת הלימוד ותוודאו שאתם עתידים ליהנות מתכנית לימוד מקיפה, כאשר בסיומה אתם צפויים לשלוט בשפה במידה מספקת בעבורכם – כמובן, שהדגש על בחירת המסגרת, נכון גם לגבי הערבית המדוברת.

אם יש לכם דרישות ספציפיות או מטרות מאוד מסוימות בגינן אתם נרשמים ללימודים – לדוגמא, אתם מעוניינים לתרגם מאמרים לערבית ולכן, מרגישים שמסגרת לימוד ערבית ספרותית תתאים עבורכם יותר. חשוב שתבדקו מול מוסד הלימודים הנבחר שהוא אכן יכול "ללכת לקראתכם" ואולי אף לעבוד אתכם באופן פרטני על תכנית לימוד אשר תתאים למטרות בגינן אתם נרשמים ללימודי הערבית.

מרכז שיח השוכן בירושלים, מציע לכם מגוון קורסים ותוכניות לימודי ערבית. תוכלו לבחור בין מגוון קורסים, המחולקים לרמות ואף ליהנות מתכניות לימוד אשר יספקו מענה על הדרישות הפרטניות שלכם – במידה ויש לכם כאלו. במרכז מלמדים טובי המורים וחוויית הלימוד היא הרבה יותר מרק ללימוד את השפה, היא גם חוויה מרתקת ומעניינת המספקת חלון הצצה לתרבות קסומה. 
 
 
טלפון
072-33-80-449
כתובת
מוריס פישר 20. ירושלים.
עקבו אחרינו
לשיחת ייעוץ
השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם